stan zachowania
III+
cena wywoławcza
32 000 PLN
60 000 PLN
40 000 PLN
Stan zachowania
III+
monety koronne, szóstak 1529, Kraków; Aw: Popiersie króla w koronie w prawo, wokoło napis SIGISMVNDVS PRIM REX POLONIE 15Z9 zakończony rozetą, Rw: Tarcze herbowe Polski, Litwy, Rusi Czerwonej, Prus Królewskich i Austrii, w otoku napis DEVS IN VIRTVTE TVA LETABITVR REX zakończony rozetą; H.-Cz. 282 (R6), Kop. 440 (R7), Kurp. 75 (R8), Tyszkiewicz 450 mk; srebro 11.95 g; ciemna patyna, moneta bita ze srebra niskiej próby, stąd jej nietypowa jak dla szóstaka grubość i waga, esktremalnie rzadka, praktycznie niespotykata w handlu