stan zachowania
II-
cena wywoławcza
240 PLN
500 PLN
300 PLN

Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w., brakteat początek XIV w.; Głowa wołu na wprost; Przyłęk 14, Lubomia 42; srebro 0.39 g, minimalne pęknięcie, ale ładny, patyna; w niektórych publikacjach opisywany jest rysunek jako schematyczna głowa ludzka

Stan zachowania
II-