stan zachowania
III
cena wywoławcza
~1 534 EUR

pozycja wycofana
~1 918 EUR

Ks. głogowskie?, Henryk III 1274-1309 lub synowie?, kwartnik z początku XIV w.; Sześcioramienna gwiazda z kropką w środku oraz krzyżykami w kątach ramion, wokoło sześcioramienne gwiazdki; Rw: Podkowa, lub litera E ze strzałą jako środkowa kreska (słabo wybita), wokoło czterolistne rozetki; brak analogii w literaturze; srebro 1.75 g, nieco niedobity, patyna; moneta dotychczas nie znana w publikacjach ani na rynku, przypisywać ją można go emisji księstwa głogowskiego z początków XIV w. z powodu dużego podobieństwa awersu do monet Henryka III i następców

Stan zachowania
III