stan zachowania
III+
cena wywoławcza
~959 EUR
~1 798 EUR
~1 199 EUR

Jerzy Wilhelm 1619-1640, talar 1636, Królewiec; Aw: Półpostać elektora w prawo w zbroi, z berłem opartym o ramię, trzymającym hełm w ręku, wokoło napis GEORG WILH D G MARCHI BRAN SAC ROM IMP ARCHIC E EL D PRVS; Rw: Dziewięciopolowa tarcza herbowa pod mitrą elektorską, wokoło napis MONETA NOVA ARGENTEA DVCIS PRVSIÆ, na końcu znak menniczy serce z krzyżem (Ernst Pfahler); Dav. 6151, Henckel 3290, Slg Marienburg 1523; srebro 28.82 g; ciemna patyna

Stan zachowania
III+