cena wywoławcza
960 PLN
1 200 PLN

LITERATURA NUMIZMATYCZNA, Lilienthal, Michael - Thaler Cabinet; Königsberg und Leipzig 1735; II wydanie. Format kieszonkowy, 450 str. i 27 str. indeksu; oryginalna stara oprawa, bardzo dobry stan zachowania. Jeden z najstarszych katalogów opisujących talary, w tym polskie. Ważne źródło wiedzy w literaturze numizmatycznej. Pierwszy raz w sprzedaży na aukcji w Polsce. M. Gumowski poz. 2575; A. Ryszard BNP str. 46; I. Zagórski str. IX; CNCE str. 278; Hirsch 76; Deksel L189; Lipsius 230