cena wywoławcza
~345 EUR
~345 EUR
~431 EUR

LITERATURA NUMIZMATYCZNA, Madai, David Samuel - Vollständiges Thaler-Cabinet ...; Sześcioczęściowy komplet wydany w czterech tomach. Cz. I z 1765 r. (768 str.); cz. II z 1766 r. (904 str.); cz. III z 1767 r. (621 str.); cz. IV z 1768 r. (100 str.); cz. V z 1769 r. (187 str.); cz. VI z 1774 r. (440 str.) Katalog 7233 pozycji (z 18 rycinami), począwszy od XV w; zawiera m.in. informacje o monetach polskich (gdańskich, elbląskich, toruńskich, pomorskich, śląskich, inflanckich i kurlandzkich). Skarbnica wiedzy dla numizmatyków - na te katalogi powołują się wszystkie przedwojenne domy aukcyjne. Bardzo rzadkie w komplecie, współczesna oprawa. E. E. Clain-Stefanelli poz. 9093; Lipsius poz. 240; M. Gumowski poz. 3190; K. W. Stężyński-Bandtkie poz. 39; A. Ryszard BNP str. 51; I. Zagórski str. X; CNCE str. 278; CNCT str. 335