cena wywoławcza
800 PLN
1 100 PLN
1 000 PLN

LITERATURA NUMIZMATYCZNA, Beskrifning öfver J. F. H. Oldenburgs samling af Svenska, Svenska Besittningarnes och Landtgrefvem Fredriks Hessiska mynt; Stockholm 1883. Zbiór moent szwedzkich, w tym monet bitych w Rydza, Elblągu, Rewalu i na Pomorzu w okresie od czasów średniowiecza do XIX w., zawierający 3850 pozycji na 407 str. Na szczególną uwagę zasługuje dwutalarówka z 1628 roku wybita w mennicy elbląskiej (poz. 906). Bardzo dobry stan zachowania ze starą oprawą. Bardzo rzadki - pierwszy raz na aukcji w Polsce. Do dziś użyteczny katalog, na który powołują się wciąż domy aukcyjne. CNCE str. 279; E. E. Clain-Stefanelli poz. 11614; M. Gumowski poz. 2592