stan zachowania
II+
cena wywoławcza
~76 EUR
~197 EUR
~95 EUR

August II Mocny 1697-1733, żeton z 1717 r., upamiętniający podpisanie ugody między królem a skonfederowaną szlachtą po trwającej niemal dwa lata Konfederacji Tarnogrodzkiej. Aw: Widok miast i wsi, nad nimi słońce i pioruny, napis: DISCUTIT E T REFICIT, w odcinku POLONIA VINDICATA RE= QUIETI, Rw: Napis w siedmiu wierszach: GOTT SEY IN DER HOEH GEEHRT, DER DIE RUHE HAT BESCHERT/WARSCHAW. d. 1. FEBR. 1717. miedź 22,5 mm, waga 3,79 g., H-Cz. 2651 R2), Racz. 339, Merseb. 1509, piękna patyna i blask menniczy

Stan zachowania
II+