stan zachowania
II+
cena wywoławcza
8 000 PLN
10 000 PLN

August III 1733-1763, medal sygnowany Wermuth wybity w 1752 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM, Rw: Insygnia Orderu leżące na stole i napisy DE REGE ET REPUBLICA BENE MERENTIBUS, w odcinku MDCCLII 3 AUG, srebro 53 mm, 58,20 g., H-Cz.2792 (R1), bardzo ładny i rzadki, patyna

Stan zachowania
II+