Stanisław August Poniatowski 1764-1795, medal nagrodowy -SOLERTI - Zręcznemu, (ok 1770 r.), niesygnowany, Aw: W wieńcu laurowym monogram królewski SAR, nad nim korona, Rw: W wieńcu dębowym węgielnica, dłuto i rylec ułożone w czworobok, pośrodku napis SO-LER-TI, srebro 26 mm, 6.77 g., Więcek 21, H-Cz. 3389 (R1), Racz. 502, na obrzeżu ornament liściasty, ładnie zachowany, patyna. Medal został ustanowiony przez króla pod koniec lat 60-tych z przeznaczeniem dla wyróżniajacych się artystów plastyków, a szczególnie dla rzeźbiarzy