stan zachowania
II+
cena wywoławcza
~575 EUR
~767 EUR
~719 EUR

Polska pod zaborami, medal wybity z okazji odbudowy Gniezna w 1823 r., po pożarze z 1819 r., autorstwa Wolansiego, G.Loos’a i F. König’a, Aw: Fryderyk Wilhelm III w rzymskiej todze koronowany przez Viktorię wieńcem laurowym, po lewej stronie klęcząca postać kobiety w koronie muralis, w odcinku sygnatury, w otoku napis GNESNAM VETVSTAM A DL A LECHO FVNDATAM, FLAMMIS A MDCCCXIX ABSVMTAM FRIDERICVS GVILIELMVS III LIBERALITER RESTITVIT, Rw: Kobieta z tarczą z Orłem Wielkiego Księstwa Poznańskiego na nim tarcza z Orłem Polskim, po lewej stronie postument z płomieniem, poniżej napis DIE III. AVGVST. A. MDCCCXXIII. DEDICATVM., w otoku napis RESTITVTORI, srebro 116.9 g, 60 mm, H-Cz. 4569, Bt. 873, efektowny medal i ładnie zachowany, z 39 aukcji WCN

Stan zachowania
II+