824

I
Stan zachowania: I
Estymacje: 839 EUR
AUSTRIA, Order Franciszka Józefa, Krzyż Kawalerski, wykonany w złocie próby 18 karat (0,750), waga 12,68 grama, wersja bez dekoracji wojennych, wybity przez wiedeńskiego grawera, sygnowany na ogniwie łączącym austriackimi próbami złota i wykonawcy,V.Mayer´s Söhne in Wien” całość w oryginalnym etui firmy V.Mayer´s Söhne in Wien z data 1898. Order został ustanowiony 2 grudnia 1849 przez dziewiętnastoletniego wówczas cesarza Austrii i króla Węgier Franciszka Józefa I w pierwszą rocznicę objęcia przez niego tronu. Insygnia orderu to oznaka i gwiazda dla I i II klasy. Wąski krzyż typu kawalerskiego, emaliowany na czerwono ze złotym obramowaniem. Medalion awersu, emaliowany na biało, zawierał w środku złoty monogram założyciela “FJ”. Medalion rewersu ukazywał datę “1849”. Krzyż orderowy położony był na złotym dwugłowym, podwójnie ukoronowanym, częściowo emaliowanym na czarno orle monarchii habsburskiej, noszącym w dziobach złoty łańcuch, na dolnej części którego widniała dewiza panowania Franciszka Józefa, “Viribus unitis” (“Zjednoczonymi siłami”). Katalog odznaczeń austriackich. A. Marko pozycja nr 098c.
69 aukcja WCN
25 listopada 2017 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
671 EUR
839 EUR
Stan zachowania
I
1 128 EUR
168%
Wyświetleń: 458 | Ulubione: 0

WCN

69 aukcja WCN
25 listopada 2017 CET/Warsaw

12.00%
Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

WCN
Warszawskie Centrum Numizmatyczne Marek Kondrat
ul. Hoża 43/49 / 6
00-681 Warszawa
+48 22 625 67 97
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte