stan zachowania
III
cena wywoławcza
~112 EUR
~211 EUR
~140 EUR

Bruttium, Kroton, stater, ok 350 - 300 pne; Aw: Orzeł w lewo, z rozpostartymi skrzydłami, trzymający w szponach zająca; Rw: Trójnóg, z lewej strony KPO, z prawej żuraw stojący na znaku Λ; SNG ANS 370, HN Italy 2175; srebro, 22.9 mm, 7.44 g. Miasto Kroton zostało założone w VIII w. pne jako kolonia achajska na terenie antycznej krainy Bruttium (obecnie w Kalabrii), należącej do tak zwanej Wielkiej Grecji (Magna Graecia)

Stan zachowania
III