stan zachowania
II
cena wywoławcza
~751 EUR
~1 760 EUR
~938 EUR

Jonia, Smyrna, tetradrachma, II w. pne, magistrat Metrodoros; Aw: Głowa Kybele w koronie muralis w prawo; Rw: W wieńcu dębowym ΣΜΥΡ / ΝΑΙΩΝ, poniżej monogram magistratu Metrodoros; SNG von Aulock 2162 (inny monogram), Gubelkian 995; srebro, 34.2 mm, 16.67 g; rzadka i pięknie zachowana moneta. W roku 1922 na mocy traktatu zawartego między Grecją a Turcją, nastąpiła wymiana ludności między tymi krajami, w rezultacie tych wydarzeń Smyrna to dzisiejszy Izmir w Turcji

Stan zachowania
II