stan zachowania
III
cena wywoławcza
~1 126 EUR
~2 816 EUR
~1 408 EUR

Knut 1016-1035, denar typu quatrefoil, 1018-1024, mennica „Eanbyri”, mincerz Swet; Aw: W czwórłuku popiersie władcy w lewo, w koronie +CNVTREXANGLORV; Rw: Dwunitkowy krzyż, osadzony na czwórliściu, przy zakończeniach ramion po dwa łuki, +SP.-ETON-HEN-BVRI•; N. 781, S. 1157; srebro, 19.6 mm, 1.08 g; gięty, patyna, ciekawy i rzadki egzemplarz pochodzący z niezlokalizowanej do dziś mennicy „Eanbyri”, która emitowała wyłącznie denary typu qartrefoil

Stan zachowania
III