stan zachowania
III/III+
cena wywoławcza
~375 EUR
~3 755 EUR
~469 EUR

Knut 1016-1035, denar typu quatrefoil, 1018-1035, mennica Peterborough, mincerz Leofdaeg; Aw: W czterech łukach popiersie władcy w lewo, w koronie, +CNVTREXΛNGLORV:; Rw: Na czwórliściu dwunitkowy krzyż, ramiona zakończone trójliśćmi, na środku krzyża kulka, +LE-OFD:-EIN•-OMED; N. 781, S. 1157; srebro, 18.8 mm, 0.93 g; lekko gięty, patyna, niewielkie pękniecie, dość ładny i wyraźnie wybity egzemplarz pochodzący z mennicy w Peterborough, skąd znane są tylko denary typu quatrefoil bite z imieniem mincerza Leofdæga

Stan zachowania
III/III+