stan zachowania
III
cena wywoławcza
~469 EUR
~610 EUR
~586 EUR

Księstwo Jaworsko-Świdnickie, Bolko I 1281-1301, kwartnik, mennica Lwówek; Aw: Hełm kubłowy na wprost, w klejnocie pawie pióra i liście palmowe, +GALEA•DVCIS•BOLKONIS; Rw: Orzeł z rozpostartymi skrzydłami i głową skierowaną w lewo, na piersi przepaska, w otoku pierścienie wewnątrz których po gwieździe; Frynas S.Fur.1.2 (VR), Kop. 5771 (R6), Fbg 324, FbgCDS 687; srebro, 19.4 mm, 1.79 g; ciemna patyna, rzadki i wyraźny egzemplarz wybity bardzo szczegółowym stemplem

Stan zachowania
III