stan zachowania
II+
cena wywoławcza
~93 EUR
~375 EUR
~117 EUR

Kazimierz Jagiellończyk 1447-1492, szeląg elbląski; Aw: Ostrołukowa tarcza na której Orzeł, nad Orłem korona, ✶KΛSIMIRVS:R:POLOȠ; Rw: Herb Elbląga, +MoȠЄTΛ:CIVIT:ЄLVI; Frynas P.18.6, Gum.H. 464, Neumann’87 23, Kop. 7063 (R2), CNCE 66 (R3), Pfau 46; srebro, 21.6 mm, 1.76 g; pięknie zachowany z blaskiem menniczym, ciekawy egzemplarz z literą R w imieniu władcy przypominającą Ƞ, wybitą najprawdopodobniej uszkodzona puncą, moneta piękna i rzadka w tym stanie

Stan zachowania
II+