stan zachowania
III+
cena wywoławcza
~2 816 EUR
~5 164 EUR
~3 521 EUR

Oblężenie Gdańska 1577, talar oblężniczy 1577, Gdańsk; odmiana z kawką- znakiem Waltera Tallemanna (mincmistrza mennicy w Gdańsku); Aw: Półpostać Chrystusa w promienistej aureoli i napis wokoło DEFENDE NOS CHRISTE SALVATOR; Rw: Herb miasta w ozdobnej tarczy, po jego bokach dwa lwy, powyżej data, wokoło napis MONETA NOVA CIVI GEDANENSIS; CNG 109, Dav. 8452, H-Cz. 611 (R4), Kop. 7399 (R5), Tyszkiewicz 75 mk; srebro, 26.97 g; efektownie zachowana moneta, bardzo rzadka już w tym stanie zachowania. Talary sygnowane znakiem kawki są zdecydowanie rzadsze od talarów autorstwa Kacpra Goebla, które nie posiadają tego znaku i są wykonane na walcach. Poziom wykonania talarów Tallemanna jest zdecydowanie gorszy.

Stan zachowania
III+