stan zachowania
II
cena wywoławcza
480 PLN
480 PLN
600 PLN

miasto Ryga, grosz 1581, Ryga; odmiana ze skróconą datą 8-1; Aw: Głowa króla w prawo, wokoło napis STEPH D G REX PO M D L; Rw: Duży herb Rygi, po bokach 8-1, u dołu nominał I z rozetkami po bokach, wokoło napis GROSSVS CIVITATIS RIGENS; Kop. 8084 (R1), K.-G. 4.2, Kurpiewski 429 (R1); patyna, miejscowe resztki grynszpanu, ale wyraźnie wybity i w ładnym stanie zachowania

Stan zachowania
II