stan zachowania
III+
cena wywoławcza
~938 EUR
~1 232 EUR
~1 173 EUR

monety koronne, talar 1630, Bydgoszcz; Aw: Wąskie popiersie króla w zbroi z kokardą w prawo, p rękach dzierżące miecz i jabłko królewskie, poniżej herb Półkozic i napis wokoło SIGIS III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MASO, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, po bokach inicjały I-I zarządcy mennicy i data 16-30, w otoku napis SAM LIV NEC NO SV / order Złotego Runa / GOT VAD Q HR REX; Dostych 30.3.05 (R4), Dav. 4316, Kop. Z.III.W. 1035 (R), Tyszkiewicz 6 mk; srebro, 28.65 g; stara, szlachetna patyna

Stan zachowania
III+