stan zachowania
II
cena wywoławcza
~2 253 EUR
~2 816 EUR

monety koronne, talar 1631, Bydgoszcz; Aw: Wąska półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem i jabłkiem królewskim w dłoniach, u dołu mała tarcza z herbem Półkozic, wokoło w otoku SIGIS III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MAS; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, po bokach inicjały I-I zarządcy mennicy i data 16-31, w otoku SAM LIV NENO SVE / order Złotego Runa / GOT VAD Q HR REX; Dostych 31.2.02 (R4), Dav. 4316 Kop. Z.III.W. 1037 (R), Tyszkiewicz 6 mk; srebro, 28.65 g; minimalnie niedobity, uderzenia na awersie, ale bardzo ładnie zachowany z połyskiem menniczym

Stan zachowania
II