stan zachowania
II
cena wywoławcza
2 400 PLN
2 800 PLN
3 000 PLN

monety koronne, trojak 1595, Lublin; z tytulaturą króla SIG 3, skrócona data rozdzielona herbem Topór (zarządcy mennicy Kacpra Rytkiera) występującym na trojakach lubelskich jedynie w tym roczniku, po bokach nominału ozdobniki; Iger L.95.2.b (R5), Kop. 1014 (R5), Kop. Z.III.W. 752 (R4), Tyszkiewicz 25 mk; ładna, stara patyna, bardzo ładnie zachowany i bardzo rzadki

Stan zachowania
II