stan zachowania
II-
cena wywoławcza
~2 816 EUR
~4 107 EUR
~3 521 EUR

miasto Gdańsk, dukat 1612, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w dużej kryzie w prawo i napis wokoło SIGIS 3 D G REX POL M D L R P, Rw: Herb miasta Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, powyżej herbu gałązka z trzema trójlistnymi kwiatami, wokoło napis MONE AVREA CIVI GEDANENSIS rozpoczęty łapą niedźwiedzia z kropką u góry (znakiem dzierżawcy mennicy w latach 1608-1618 Daniela Klüwera); CNG 183.III.a, Fr. 10, H.-Cz. 1290 (R), Kaleniecki s. 180-181, Kop. 7527 (R3), Kop. Z.III.W. 1516 (R3), Tyszkiewicz 16 mk; złoto, 3.48 g; bardzo ładnie wybity i zachowany

Stan zachowania
II-