stan zachowania
I/I-
cena wywoławcza
1 200 PLN
3 400 PLN
1 500 PLN

miasto Gdańsk, ort 1612, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w szerokiej kryzie w prawo, wokoło napis SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb miasta Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, u góry wariant z kropką nad łapą niedźwiedzia, interpunkcja w formie kropek, w otoku napis MONETACIVIT GEDANENSIS 1612; Shatalin GD12-1 (R2), CNG 155.II.a, Kop. 7485 (R2), Kop. Z.III.W. 1469 (R2); subtelna patyna, wyjątkowo pięknie zachowany rzadki rocznik

Stan zachowania
I/I-