stan zachowania
II-/III+
cena wywoławcza
~3 755 EUR
~7 042 EUR
~4 694 EUR

miasto Gdańsk, talar 1639, Gdańsk; typ monety z dużym popiersiem króla, Aw: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi, na piersi order Złotego Runa i koronkowaty kołnierz, wokoło napis VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D LIT RVS PRVS; Rw: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miasta Gdańska, w kartuszu pod tarczą data 1939, po bokach inicjały G - R (grawera Gerharda Rogge), wokoło MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSIS; CNG 221.I, Dav. 4355, H-Cz. 7580 (R1), Kop. 7565 (R2), Tyszkiewicz 9 mk; srebro, 28.59 g; miejscowa patyna, efektowny portret króla, ładnie zachowany

Stan zachowania
II-/III+