stan zachowania
III+
cena wywoławcza
~2 347 EUR
~2 582 EUR
~2 934 EUR

miasto Toruń, talar 1637, Toruń; Aw: Półpostać króla w prawo, w dłoniach trzymającego miecz i jabłko królewsie, napis wokoło VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D L RVS PRVS zakończony dwiema kropkami; Rw: Postać anioła trzymającego owalny kartusz z herbem miasta Toruń, po bokach data 16-37 i inicjały I-I Jakuba Jacobsona, nad głową anioła odmiana z krzyżykiem w otoku, po nim napis MONETA NOVA ARGENT CIVIT THORVNENSIS; CNCT 1490 (R3), Dav. 4374, Kop. 8277 (R3), Tyszkiewicz 6 mk; srebro, 28.63 g; delikatna patyna

Stan zachowania
III+