stan zachowania
II+
cena wywoławcza
~469 EUR
~798 EUR
~586 EUR

Karol X Gustaw 1655-1660 - okupacja szwedzka, ort bez daty, Toruń; Aw: Popiersie Karola Gustawa w zbroi i wieńcu laurowym w lewo, wokoło CAROLUS GUSTAVUS D G REX; Rw: Trzy korony szwedzkie, niżej nominał XVIII; SB 1, Kop. 9689 (R3); pięknie zachowany. Moneta okupacyjna z popiersiem Karola Gustawa, bita bez żadnych oznaczeń i sygnatur menniczych. Warsztat w Toruniu potraktowany był przez Szwedów jako łup wojenny, orty bite różnią się elementami popiersia króla, i rozmiarami cyfr nominału.

Stan zachowania
II+