stan zachowania
III+
cena wywoławcza
10 000 PLN
13 000 PLN
12 500 PLN

monety pamiątkowe, talar (Albertustaler) 1702, Lipsk; Aw: Krzyż Orderu Dannebroga (król nie był kawalerem tego orderu, natomiast był nim odpowiedzialny za emisję monety kanclerz Wolf Dietrich von Beichlingen) na tle monogramu króla i napis wokoło AUGUSTUS II D G REX POL M D LIT D SAX I C M A & W zakończony rozetką; Rw: Ozdobna tarcza herbowa i napis wokoło SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1702; Dav. 1613, Kahnt 325, Merseb. 1433, Schnee 1000, Tyszkiewicz 5 mk; srebro, 27.48 g; małe, mennicze wady krążka, delikatna patyna

Stan zachowania
III+