stan zachowania
II
cena wywoławcza
~2 816 EUR

pozycja wycofana
~3 521 EUR

monety sasko-polskie, FAŁSZERSTWO - dukat 1750, Drezno; Aw: Popiersie króla w zbroi i napis D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C M A & W zakończony jabłkiem królewskim; Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral), nad nimi znak mennicy hak, napis w otoku SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1750; Fr. 2845, H.-Cz. 4700, Kahnt 508, Kopicki 11506 (R2); złoto,3.47 g; bardzo ładnie zachowana moneta

Stan zachowania
II