stan zachowania
II
cena wywoławcza
~2 253 EUR
~2 816 EUR

monety sasko-polskie, talar 1736, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo, wokoło D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C MA & W zakończone rozetką; Rw: Polska i saksońska tarcza herbowa, poniżej jabłko królewskie, litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma ô Feral), pod nimi znak mennicy hak, w otoku napis SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1736; Dav. 2665, Kahnt 530, Schnee 1026; srebro, 29.06 g; piękny egzemplarz z ładną starą patyną

Stan zachowania
II