stan zachowania
II-
cena wywoławcza
~1 126 EUR
~1 173 EUR
~1 408 EUR

monety sasko-polskie, talar 1739, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo, wokoło D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C MA & W zakończone rozetką; Rw: Polska i saksońska tarcza herbowa, poniżej jabłko królewskie, litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma ô Feral), pod nimi nieco zdeformowany znak mennicy hak, w otoku napis SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1739; Dav. 2665, Kahnt 531, Schnee 1028; srebro, 29.04 g; ładnie zachowany

Stan zachowania
II-