stan zachowania
II
cena wywoławcza
~2 816 EUR
~4 460 EUR
~3 521 EUR

monety koronne, dukat 1779 EB, Warszawa; na rewersie napis w kwadracie, Aw: Głowa króla zwrócona w prawo, wokoło napis STANISLAUS AUG D G REX POL M D L; Rw: Napis w kwadracie MONETA / AUREA / POLON / AD LEG / IMPER / 1779, poniżej litery E-B (inicjały mincerza Efraima Brenna); Fr. 102, H-Cz. 3219 (R3), Kaleniecki s. 538, Kop. 2518 (R4), Plage 438, Berezowski 75 zł, Tyszkiewicz 20 mk; złoto, 3.47 g; miejscowa patyna, bardzo ładny i rzadki

Stan zachowania
II