stan zachowania
II-
cena wywoławcza
~1 126 EUR
~1 408 EUR
~1 408 EUR

Bogusław XIV (1620)-1625-1637, 1/4 talara 1654, Szczecin; moneta wybita na pamiątkę śmierci księcia Bogusława XIV w 1637 roku, Aw: Drzewo na tle miasta Szczecin, u góry słońce i napis DEO DIRIGENTE; Rw: Poziomy, jedenastowersowy napis NVMMVS / EXEQVIALIS / OPTIMI PRINCI / PIS BOGISLAI ✼ / DVCIS STET POME / EIVS NOMINIS XIV / ✼ ET VLTIMI ✼ / NATI 31 MART 1580 / DEN X MAR 1637 / SEP 25 MAY / ✼ 1654 ✼; Hildish 386, Olding 272a, Slg. Hahn 1381; srebro 7.05 g; ładna patyna, rzadki i efektowny egzemplarz

Stan zachowania
II-