cena wywoławcza
~187 EUR
~234 EUR

LITERATURA NUMIZMATYCZNA, Christian Jacob Götz, Deutschlands Kayser-Münzen des Mittel-Alters; Dresden 1827; 132 strony + Register + 54 tablice; format ok. B5; zachowane oryginalne okładki, twarda późniejsza oprawa w płótno z marmurkiem, wewnątrz exlibrisy Wiktora Windyk-Wittyga i Witolda Nakielskiego, lekko zagrzybiała prawa dolna krawędź, bardzo ważna książka będąca pierwowzorem dla Hermanna Dannenberga. Wiktor Windyk-Wittyg (1857-1921) był archeologiem, kolekcjonerem i numizmatykiem, zapoczątkował badania ekslibrisoznawcze w Polsce oraz był autorem pierwszego poważnego, naukowego opracowania ekslibrisów polskich