Katalogi aukcyjne, Dwa katalogi aukcyjne – Dr Eugen Merzbacher: 1) Verzeichniss von Münzen und Medaillen aller Länder des Herrn Franz Reichardt; München, 16 stycznia 1899; 156 stron, 3 podwójne tablice, 2705 pozycji; katalog aukcji kolekcji monet i medali Franza Reichardta, w tym polskich od początku XVI wieku do końca XVIII w. wraz z listą wynikową; na uwagę zasługują bardzo rzadkie dwie monety: dukat 1535 Kraków i półtalar z oblężenia Gdańska 1577. 2) Verzeichniss einer Numismatischen Bibliothek Herrn W.B. in München; München, 23-24 stycznia 1899; 20 stron, 328 pozycji; notowania: CNCE 2003 str. 280; oprawa introligatorska w półskórek, złocenia na grzbiecie, exlibris F.Schwarze; katalog ciekawego zbioru bibliotecznego, w tym literatury polskiej; pierwszy raz na aukcji w Polsce