Katalogi aukcyjne, Dr Eugen Merzbacher, Sammlung polnischer Münzen und Medaillen des Herrn Ludwik von Olszowski in Breslau; Sammlung Medaillen Napoleon I. des Herrn William Ernst Kaps in Dresden; München, 25 listopada 1901; 58 stron, 1143 pozycji; notowania: M. Gumowski poz. 410, CNCE str. 279, E. Kopicki str. 642; współczesna oprawa introligatorska; aukcja zbioru monet i medali od czasów średniowiecza do XIX w., w tym ok. tysiąca pozycji polskich z kolekcji hr. Olszowskiego z Wrocławia; rzadki i pięknie zachowany