stan zachowania
III
cena wywoławcza
~375 EUR
~985 EUR
~469 EUR

Zygmunt III Waza 1587-1632, medal gdański, 1617, projektu Samuela Ammana; Aw: Popiersie władcy w prawo, w zbroi, z łańcuchem z Orderem Złotego Runa, SIGISMVNDVS•III•D:G:POLONIÆ•ET•SVECIÆ•REX•D:PRVSSIÆ; Rw: Panorama Gdańska, wyżej dwa anioły trzymające herb Gdańska, wyżej CIVITAS•GEDANENSIS•F:F:•; H.-Cz. 1386 (R5), Raczyński 83, Gum. 77, Slg. Marienburg 8683; srebro lane i cyzelowane, 53.2 mm, 38.05 g; znaczne pęknięcie krążka, patyna

Stan zachowania
III