stan zachowania
III+
cena wywoławcza
800 PLN
2 600 PLN
1 000 PLN

August II Sas 1697-1733, medal o wadze półtalara, 1711; Aw: Postać Augusta II w stroju wikariusza Cesarstwa, z lewej strony na postumencie miecz imitra książęca; Rw: Tarcze herbowe Rzeczypospolitej i Saksonii, u góry AVG•II D•G• REX POL•ET EL•SAX• / VICARIVS / IMP•, z boków tarcz 17-11; Merserburger 1495 (R); srebro, 33.4 mm, 10.80 g; uszkodzenie w tle na rewersie, ciekawy medal opisany u Merseburgera jako srebrna odbitka czterodukatówki

Stan zachowania
III+