stan zachowania
III+
cena wywoławcza
~187 EUR
~234 EUR

August III Sas 1733-1763, medal na pamiątkę pokoju drezdeńskiego, 1745, projektu Jana Leonarda Oexleina; Aw: Półpostać Jezusa 1/3 w prawo, w nimbie, w prawej ręce trzyma gałązkę, w lewej jabłko panowania, na dole sygnatura I•L•ŒXLEIN•F•, IESVS CHRISTVS REX REGNANTIVM VTRIVSQVE PACIS DATOR•; Rw: Jezus w żłóbku, w lewej ręce trzyma węża, przed nim skrzyżowane rapier, szabla i miecz, z lewej postać w zbroi, trzymająca włócznię, tarczę i gałązkę, z prawej Wiktoria (?) z rogiem obfitości i gałązką, nad nimi anioł z trąbą, trzymający wstęgę na której GLORIA IN EXCELSIS. DEO ET IN TERRA PAX, na dole z boków sygnatura I•L-Œ, w odcinku DRESDÆ D.XXV.DEC• / A•MDCCXLV•; Merseburger 2414 srebro, 40.8 mm, 21.80 g; ślad po usuniętej zawieszce

Stan zachowania
III+