stan zachowania
I/I-
cena wywoławcza
6 400 PLN
8 000 PLN

Fryderyk Krystian 1763, medal na pamiątkę śmierci Augusta III, 1763, autorstwa F. A. Schega; Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi, w dolnej części sygnatura F•A•SCHEGA•F•, w otoku FRIDERIC•CHRIST•D•G•PR•REG•POL•& LITH•DUX SAX•&EL•, Rw: Świątynia z popiersiem Augusta III w środku, w otoku PIIS MANIBUS AUG• III• MAGNANIMI• (pobożnym cieniom Augusta III wspaniałomyślnego), w odcinku OBIIT V•OCTOBRIS / MDCCLXIII; H-Cz. 2977 (R3), Raczyński 388, Grotemeyer 78, Merseburger 1886 (R), Dassdorf 1510, Slg. Engelhardt 1587, Gebauer 1763.30.2; srebro, 62 mm, 117.15 g; drobne uszkodzenia na obrzeżu, wyśmienity stan zachowania, delikatna patyna subtelnie podkreślająca detale monety, ekstremalnie rzadki typ

Stan zachowania
I/I-