stan zachowania
I-
cena wywoławcza
1 200 PLN
2 400 PLN
1 500 PLN

Stanisław August Poniatowski 1764-1795, medal koronacyjny Stanisława Augusta Poniatowskiego, 1764, projektu Tomasza Pingo; Aw: Głowa króla w prawo, w dolnej części sygnatura T•PINGO•F, wkoło STANISLAVS AVGVSTVS D•G•REX POLONIAE M•D•LITH; Rw: Korona królewska na tle promieni, w otoku HANC IVSSIT FORTVNA MERERI (Szczęście kazało na nią zasłużyć), w odcinku EL•VN•VOCE VII SEPT• / CORON•XXV NOV• / MDCCLXIV; Raczyński 487, H-Cz. 3027 (R1); srebro, 33.6 mm, 18.16 g; pięknie zachowany medal, w delikatnej patynie

Stan zachowania
I-