Stanisław August Poniatowski 1764-1795, medal pamiątkowy dla Antoniego Portalupiego, 1774, autorstwa J.F.Holzhaeussera; Aw: Popiersie w prawo, w stroju zakonnym, na dole sygnatura HOLZHÆUSSER.F., wkoło ANTON:PORTALUPI.RECTOR.COL: NOB:WARS:P:P:THEAT:, Rw: Mężczyzna w stroju zakonnym siedzący obok wielkiej donicy z rosnącym drzewem laurowym, z lewej konewka, wkoło QUAM COLUI-EA TEGOR., w odcinku napis INSTITUTORI.IUVENTUTIS. / SUÆ / STAN:AUG:REX• / MDCCLXXIV; H-Cz. 3393 (R2), Więcek 41, Raczyński 567; srebro, 44.4 mm, 42.42 g; medal wybity porysowanym stemplem, delikatna patyna, piękny