Stanisław August Poniatowski 1764-1795, medal z okazji przekazania folwaku Łobzowskiego Akademii Krakowskiej, 1787, medal autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Głowa króla w prawo, w dolnej części sygnatura I.P.H., STANISLAUS AUGUSTUS D.G.REX POLONIÆ M.D.LITUA.; Rw: ACADEMIÆ / CRACOVIENSI / LITTERARUMIN / POLONIA ALTRICI / CONCESSIT / S.A.R. / SUUM PRÆDIUM / LOBZOVIENSE. / A•MDCCLXXXVII., z boków dwie gałązki dębowe; Więcek 68, Raczyński 535, H-Cz. 3289; srebro, 40.3 mm, 28.73 g; tło lekko czyszczone, pojedyncze rysy na rewersie, delikatna patyna, pięknie zachowany