Polska pod zaborami, Polska, medal pamiątkowy dedykowany Robertowi Fergussonowi, 1832, projektu Władysława Oleszczyńskiego; Aw: Głowa w prawo, niżej sygnatura WL•OLESZCZYNSKI•F., w otoku NEC DEERUNT QUI - MEMINERINT MEI; Rw: Tarcza herbowa z Orłem i Pogonią, z tarczy wyrasta wieniec dębowy wewnątrz którego ROBERTO CUTLAR / FERGUSON / CANDIDO AC TENACI / JURIS GENTIUM / PROPUGNATORI / VI OPPRESSA / GENIO SUPERSTES / POLONIA / DICAVIT / M•D•CCC•XXXII.; brąz, 50.2 mm, 58.02 g; delikatne zacięcie krawędzi, bardzo ładna patyna, medal wybity staraniem Komitetu Paryskiego