stan zachowania
I-
cena wywoławcza
800 PLN
1 300 PLN
1 000 PLN

Polska pod zaborami, medal poświęcony Joachimowi Lelewelowi, Paryż, 1861, projektu Jeana Würdena; Aw: Głowa w prawo, niżej sygnatura WURDEN F., JOACHIMUS LELEWEL - NATUS VARSOVIAE AD. 1786. / ET PARISIIS 29 DIE MAII 1861 MORTUUS.; Rw: Wschodzące słońce, na którym napis AUSPICIUM / MELIORIS / AEVI, niżej kompozycja z globusa, ksiąg, kotwicy, kałamarza i tablicy z herbami Polski i Litwy oraz napisem POLONIA LIVUANIA, niżej ILLUSTRISS, CIVI ANTIQ, VIRTUTIS, REDEMPT. / PATRIÆ PIĖ ADDICTO, VULGÒ LUMEN REIP. / POLO. VOGATO, INTER ERUDITISSI. / QUOQ. ORBIS TERR. PRINCIPI. / 1850; H-Cz. 5393 (R1), Chomyn 1016; brąz, 50.1 mm, 49.31 g; ciemna patyna, bardzo ładnie zachowany, wizerunek na medalu wzorowany na przedstawieniu z medalu J. P. Davida D’Angers

Stan zachowania
I-