Prusy, Wilhelm I 1861-1888, medal “generalski” na pamiątkę zwycięstwa nad Francją 1870-1871, 1871, projektu E Weiganda i F.W. Kullricha, Aw: Głowa Wilhelma I w prawo, wokół wypisani generałowie biorący udział w wojnie, na dole sygnatura, E. WEIGAND FEC.; Rw: Germania siedząca na tronie, w prawej ręce trzyma miecz sztychem do dołu, lewą rękę trzyma opartą na tarczy, z lewej Wiktoria trzymająca wieniec laurowy nad głową Germanii, z prawej Pax z gałązką i rogiem obfitości, niżej sygnatury TH.GROSSE INV. i W. KULLRICH F., niżej 1870 - Krzyż Żelazny - 1871; Slg. Marienburg 5863; srebro, 85 mm, 315.08 g; delikatna patyna, tło lekko czyszczone. Medal nazwany generalskim, ponieważ odbitki tego medalu w srebrze otrzymywali tylko generałowie, ogromna rzadkość, wybito jedynie 100 sztuk w srebrze