stan zachowania
III
cena wywoławcza
~150 EUR
~352 EUR
~188 EUR

Kampania, Neapolis, didrachma, 320-300 pne; Aw: Głowa nimfy w diademie, zwrócona w prawo, w uchu kolczyk, naszyjnik z pereł, po lewej kiść winogron; Rw: Byk z ludzką głową idący w prawo, nad nim Nike lecąca w prawo, kładąca wieniec na głowie byka, poniżej monogram ΠΔ, w odcinku (NE)OΠOΛITHΣ; SNG ANS 318, Sambon 439; srebro, 19.8 mm, 7.43 g, delikatna, ciemna patyna

Stan zachowania
III