stan zachowania
II+
cena wywoławcza
~150 EUR
~294 EUR
~188 EUR

Zygmunt III Waza 1587-1632, medal ze szwedzkiej serii królewskiej (nr 47), bez daty (1734), poświęcony Zygmuntowi Wazie, autorstwa J. K. Hedlingera; Aw: Popiersie króla w prawo, bez nakrycia głowy, niżej sygnatura I•C•H•, SIGISMVND• - D•G•REX•SVEC•ET•POL•, za głową punca z herbem Pilawa; Rw: 47•F• / NAT•1566• / C•1594• / QVOD PONTIF• / DOCTORIBVS / ET EXTERNO MILITE / PVBLICAM TVRBARET / TRANQVILLITATEM / A CAROLO DVCE SVDERM / CONSENT•CIVIBVS / EXCLVSVS• / M•1632•; ZKW Medale 358, H-Cz. 1662 (R3), Raczyński 86, Marian Gumowski - Medale Zygmunta III, nr 119, Chełmiński 210, Mikocki 1172 (tam w brązie); srebro, 33.6 mm, 14.23 g; medal czyszczony, ale bardzo ładnie zachowany, na awersie punca z herbem Pilawa Potockich

Stan zachowania
II+