August III Sas 1733-1763, medal wybity z okazji urodzin syna Fryderyka Christiana, 1750, autorstwa Fryderyka Wilhelma Du But’a; Aw: Popiersie króla w prawo, niżej sygnatura FR. G. DU BUT F., D.G.AVGVSTVS III.REX POLON.ELECT. SAX.; Rw: Stojąca kobieca postać trzymająca nowonarodzonego, obok Geniusz z wieńcem oliwnym, na dole z lewej sygnatura F.G.D.F., NOVVM DECVS AVGVSTÆ DOMVS*, w odcinku FRID.AVG.FRID.CHRIST. R.P.F. / FIL.AVG.III.NEP.NAT. / XXIII DEC.MDCCL.; srebro, 54.4 mm, 72.80 g; H-Cz. 2785 (R2), Raczyński 406; bardzo efektowny, pięknie zachowany i bardzo rzadki, patyna